MARKA TESCİL

Marka tescil başvurunuzu hemen yapın
marka kimliğinizi koruma altına alın!

Marka Koruması

Ürün ve hizmetlerinde marka kullanan marka sahiplerini koruyan bir sistemdir.

.COM.TR Domain Kaydı

Marka tescil ön başvuru belgesi ile .com.tr alan adı kaydı talebinde bulunabilirsiniz.

Yasal Hak Sahipliği

Tescilli bir markanın başkası tarafından izinsiz kullanıması halinde itiraz etme veya dava açarak yasal işlem uygulatma hakkı bulunmaktadır.

10 Yıl Koruma

LBaşvuru esnasında yapacağınız marka tescil ücreti ödemesi ile markanız, 10 yıl boyunca koruma altına alınır.

Marka Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Marka, bir işletmenin mal ve/veya hizmetlerini bir başka işletmenin mal ve/veya hizmetlerinden ayırt etmeyi sağlaması koşuluyla, kişi adları dahil, özellikle sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer biçimde ifade edilebilen, baskı yoluyla yayımlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işarettir.

Marka Tescil, benzer ürünleri ve hizmetleri başkalarının ürün ya da hizmetlerinden ayırt etmek için kullanılan ayırt edici işaretlerdir. Sözcük, sayı, şekil, harf, ambalaj vs.

Markanızın tescile uygun olup olmadığının araştırılması için bizimle iletişime geçip marka uzmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Marka tescili ile markanız 10 yıl süre ile korunacaktır.

Markanız altında toplanan ürün ve hizmetlerinizin 3. Kişiler tarafından kullanılması ve taklit edilmesi durumunu engellemek amacıyla marka tescil başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Markanız sektörünüze, amacınıza veya iş alanınıza göre farklılık göstermektedir. Bu konuda detaylı bilgi edinmek için Marka Uzmanlarımıza başvuru yapıp detaylı bilgiyi edinebilirsiniz.

4 farklı gruba ayrılmaktadır; Ticaret Markaları, Hizmet Markaları, Garanti Markaları, Ortak Markalar

Marka tescil için başvuru sahibi tüzel kişi ise; Faaliyet belgesi, Vergi levhası, Marka örneği (logo ya da işaret gibi) ve Başvuru ücretinin ödendiğini gösteren belge (dekont) iletilmesi gereklidir. Başvuru sahibi gerçek kişi ise; T.C kimlik numarası, varsa Vekaletname, Marka örneği (logo ya da işaret gibi) ve başvuru ücretinin ödendiğini gösteren belge (dekont) iletilmesi gerekmektedir.